Ознака: настрада

Црна хроника

Настрада 13-годишно девојче, врз него паднала статива

Вчера тринаесетгодишно девојче починало откако врз него паднала статива во Соколана во Куманово, потврди полицијата. Несреќниот случај се случил попладнето околу 16:00 часот. Од полицијата соопштија дека девојчето е државјанин на Република […]

Вести Македонија

Во изминатото деноноќие во повеќе сообраќајки настрада и едногодишно дете!

На 31.12.2018. година околу 13:00 часот во Тетово на улица „Никола Тесла“, Ф.В.(31) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „Сеат кордоба“ со тетовски регистарски таблички удрил во пешакот А.А. од […]