Ознака: наташа

Филм

Премиерно прикажан филмот за Наташа Кампуш

Во понеделникот навечер беше прикажана во Виена премиерата на филмот „3096 дена“ на режисерката Шери Хорман, кој претставува екранизација на страдањата на Наташа Кампуш која била грабната на десетгодишна возраст […]

Сцена

Што доби Наташа Беквалац за Денот на вљубените?

Како што доликува на денешниот празник и Влада Вуксановиќ и купи подарок на неговата љубена. Како што пренесува српскиот портал „Plusonline“ младиот манекен на Наташа и купил чоколадна торта во […]