Ознака: натпреварувач

Занимливости

Зема големи пари на „Милионер“, а одговорот го знаеше зашто на тоа место ја изгубил ногата

Натпреварувачот Герет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да биде милионер“ освои 125 илјади фунти, одговарајќи точно на прашањето кај се наоѓа замокот Уркухарт затоа што таму […]

Сцена

Натпреварувач и се обратил на Јелена: „Дојдов да пеам, а не да одговарам на глупи прашања„

Денис Кадриќ од Словенија ги шармираше членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а добро се снајде и во предизвикот кој му го постави пејачката  Јелена Карлеуша.„Интересно е тоа како […]