Ознака: натпревар

Сцена

На Цеца веќе не и е добро од оваа глетка- Вељко започна да диши преку маска, сите се молат да дојде најважниот ден за семејството

Синот на Цеца ги изненади, но и вознемири своите следбеници на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од неговиот необичен тренинг. Имено тој за мечот кој наскоро следува се подготвува веќе со […]

Вести

Натпреварот Македонија- Косово може да се игра со публика, МВР превентивно работи за поголема безбедност

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оценува дека натпреварот на нашата фудбалска репрезентација со косовската иако е од голем безбедносен ризик може да се игра со публика. Дали натпреварот ќе […]

Вести

За прв пат кај нас! CyberMK 2020 – Прв Национален натпревар во сајбер безбедност – хакатон!

Сајбер безбедноста никогаш не била поважна. Ако порано беше доволно само да се избере вистинскиот firewall, антивирус и алатки за енкрипција, сега треба да се направи многу повеќе за да […]

Занимливости

Натпревар во „неправење ништо“- еве што изјави победникот

Студент од Хонг Конг по име Чан Кај-хо е победник на натпревар во „неправење ништо“ кој што се одржа во тајванскиот главен град Тајпеј.Необичниот натпревар се одржа во Централниот градски […]

Издвојуваме

Кратово организира хумнитарен натпревар за Давид Стојановски

Кратово организира хумнитарен  натпревар за Давид СтојановскиКратово организира хумнитарен  натпревар за Давид Стојановски. Цен ата на билетот чин и 100 денари.  Натпреварот ќе се одржи во спортската сала во Кратово […]

Видео

Жирито занеме кога ја слушна едната сестра, но кога се запеа другата…

Во талент шоуто „The Voice“, најголемо внимание предизвикаа двете сестри Шенон и Витни кои дефинитивно се голема атракција.Тие ја изведоа култната песна „Landslide“ од групата Fleetwood Mac, по што жирито […]

Живот

Изел една од најлутите пиперки во светот и завршил со дупка во желудникот. Еве зошто!

Еден 47-годишен Американец изел една од најлутите пиперки на светот во натпревар за јадење на лути пиперки. Пиперката имала лутина милион според Сковиловата скала и е 400 пати полута од […]