Ознака: наутро

Здравје

Банана за почеток на денот? Нутриционистите велат „не“, а еве и зошто

Сите веќе добро знаеме дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, а кога се брзаме често знаеме да изедеме само една банана. Но, со тоа правиме голема грешка. […]

Занимливости

Дали треба ДА СЕ ТУШИРАТЕ НАУТРО ИЛИ НАВЕЧЕР? Еве го одговорот!

Се туширате наутро или навечер? Многумина преферираат денот да им започне со освежување, додека други едвај чекаат да исчистат се од себе кога ќе се дојдат дома.Но, дали постојат предиспозиции […]