Ознака: нафта

Вести

Владата даде зелено светло за зголемување на акцизата

Граѓаните дефинитивно ќе плаќаат поскапо гориво. зголемувањето на акцизата на дизелот и екстралесното масло за домаќинствата за 3 денари помина на владина седница.Граѓаните дефинитивно ќе плаќаат поскапо гориво. зголемувањето на […]

Вести

Јовановиќ дели лекции: Сиромашните да не возат автомобили

Бранимир Јовановиќ кој од Шарената револуција се најде да ги крои финансиите во државата и е советник на министерот за финансии Драган Тевдовски, им порача на својот Фејсбук профил на […]

Вести

Лагите на Заев, Николовски и СДСМ: Ветуваа поефтина нафта со половина цена и 20 денари за литар, а донесоа огромно поскапување на дизелот

Зоран Заев во предизборната кампања за парламентарните избори ветуваше пласман и достоинствени цени на земјоделските производи. Исто така ветуваше зелена нафта односно нафта со половина цена и нафта која кошта […]

Вести

Цистерна се преврте кај Делчево, тони нафта излеани на патот

Повеќе тони нафта се излеани на патот Делчево-Македонска Каменица откако вчера попладне се преврте цистерна.Од полицијата информираат дека околу 17:15 часот, М.М. (47) управувајќи цистерна полна со нафта со приколка, […]

Вести

Гошев и Аме за шверцот кон Србија

Се разбудија „духовите“ од минатото на СДСМ во оној момент кога ЦИА ги објави декласифицираните документи, меѓу кои се најде и Македонија.Илјадниците документи на ЦИА поврзани со Балканот кои деновиве […]

Вести

ЦИА: Богаташите од СДСМ дебело профитирале од шверц на нафта кон Србија

Илјадниците документи на ЦИА поврзани со Балканот кои деновиве излегоа во јавноста откриваат , но и ја  потврдуваат вмешаноста на СДСМ и нејзини високи функционер во шверцот со разни стоки […]

Вести

Поевтинуваат бензините!

Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе е 60 денари, Еуросупер БС-98 ќе чини 62, а дизелот 47 денари.Бензините и дизелот поевтинуваат за 3 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија […]

Вести

Бензините со нова цена

Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар по литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.Од полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на […]