Ознака: нафта

Вести

Цената на нафтата влезе во минус, продавачите плаќаат за да се ослободат од неа

Утринава нафтата чинеше 15 долари, а падот продолжи и во текот на денот.После осум часа цената на суровата нафта WTI во моментов изнесува -0,22 долари, што до сега е незабележително. […]

Вести

Втор драматичен пад на цената на нафтата денеска. Сега се тргува за 11,5 долари по барел

Втор драматичен пад на цената на нафтата денеска. Сега се тргува за 11,5 долари по барел! Ќе има ли намалување на цените и во Македонија? Дали ова ќе доведе до […]

Вести

Историски пад на цената на нафтата. Во Македонија се планира покачување на цените со нови даноци

Историски пад на цената на нафтата. Во Македонија се планира покачување на цените со нови даноци. ОПЕК минатата недела се договори за намалување од скоро 10 милиони барели на ден, […]

Вести

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар

АПСУРД: Бензините поевтини до денар ипол, дизелот поскап за половина денар Дизелот ќе поскапи! Во време кога паѓаат и тоа вртоглаво цените на нафтата на светските пазари, а паѓа и […]

Вести

Најниско ниво на цената на нафтата во изминатите 365 денови поради новиот коронавирус

Цената на нафтата во САД е на најниско ниво за една година поради ширењето на коронавирусот, што влијае врз светската економија. Еден барел американска лесна нафта се продава за 48,88 […]