Ознака: нафта

Вести

Утре ќе се возиме поефтино, паѓаат цените на бензините

Утре ќе се возиме поефтино, паѓаат цените на бензините, има ли простор за радост? Со одлука на Регултароната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ горивата ќе се продаваат за […]

Вести

Расне цената на нафтата поради тензиите со Иран

Берзите изреагираа на кризната ситуација на Блискиот Исток по американскиот воздушен напад во Иран и убиството на генералот Касим Сулејмани, цената на нафтата денеска порасна, јави „Блумберг“. Духовниот лидер на […]

Вести

Владата даде зелено светло за зголемување на акцизата

Граѓаните дефинитивно ќе плаќаат поскапо гориво. зголемувањето на акцизата на дизелот и екстралесното масло за домаќинствата за 3 денари помина на владина седница.Граѓаните дефинитивно ќе плаќаат поскапо гориво. зголемувањето на […]

Вести

Јовановиќ дели лекции: Сиромашните да не возат автомобили

Бранимир Јовановиќ кој од Шарената револуција се најде да ги крои финансиите во државата и е советник на министерот за финансии Драган Тевдовски, им порача на својот Фејсбук профил на […]

Вести

Лагите на Заев, Николовски и СДСМ: Ветуваа поефтина нафта со половина цена и 20 денари за литар, а донесоа огромно поскапување на дизелот

Зоран Заев во предизборната кампања за парламентарните избори ветуваше пласман и достоинствени цени на земјоделските производи. Исто така ветуваше зелена нафта односно нафта со половина цена и нафта која кошта […]