Ознака: националност

Балкан Вести

Грчка “Нова демократија“ нема да го прифати Преспанскиот договор

Андонис Самарас, поранешен грчки премиер, сега пратеник на опозициската “Нова демократија“, истакна дека со Преспанскиот договор, Грција за првпат го признава идентитетот на македонскиот народ. Самарас додаде дека неговата партија […]

Сцена

Ја прашале Лепа Брена што е по националност: Еве што им одговорила!

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор ќе остане запаметен.Одговорот на Лепа Брена стигна во сите медиуми ширум регионот. – Јас сум Југословенка, […]