Ознака: началник

Вести

Официјален Мадрид го смени началникот на каталонската полиција

Владата во Мадрид утрово го разреши од должност началникот на каталонската полиција „Мосос д’Ескуадра“, Жозеп Луис Траперо, еден ден по воведувањето директна контрола врз регионот поради желбата за отцепување од […]

Вести

Писмо од читател: Физички нападнат началник на надворешна канцеларија на криминалистички работи во Кратово – Александар Наковски

Почитувани до нашата редакција пристигна писмо од наш читател за неодамнешните алучувања во Кратово. Во продолжение ви го пренесуваме во целост без никаква интервенцијаСакаме да ве известиме дека во четвртокот […]

Политички партии

Зоран Заев го награди човекот кој пукаше во голорак народ и повреди едно лице

Заев тогаш потврди дека двајца полицајци од обезбедувањето на неговиот партиски потпретседател Оливер Спасовски, сегашен министер за внатрешни работи, биле тие што извадиле огнено оружје а едниот од нив и […]

Вести

Началникот на францускиот Генералштаб поднесе оставка

Началникот на Генералштабот на француските вооружени сили, генерал Пјер до Вилие поднесе оставка од функцијата.Неговата оставка се случува во тензична атмосфера откако претседателот Емануел Макрон предложи намалување на буџетот за […]