Ознака: начин

Кулинарство

Доколку храната ја пржите на овој начин, тогаш барем малку ќе биде поздрава

Веројатно не постои ниту еден научник на светот кој не би се сложил со фактот дека пржената храна во масло е нездрава, но иако таквата подготовка не се препорачува, наводно […]

Живот

Едноставен начин да одредите дали имате ПРЕКУМЕРНА тежина!

Научниците од Универзитетот во Оксфорд откриле нов и едноставен начин да одредите дали имате прекумерна тежина.Земете врвка која одговара на вашата висина. Пресечете ја на половина, а потоа замотајте ја […]

Љубов и секс

Начинот на кој ве „скенира“ кажува многу за него

Обратете внимание на тоа како тој ве скенира. Новите научни истражувања покажуваат дека делот од вашето тело на тој најпрво „фрла“ око открива доста интересни работи за неговата личност. Гради […]