Ознака: најави оставка

Македонија

Мемеди најави оставка на функцијата потпретседател на Собранието и ќе го врати пратеничкиот мандат

На денешната прес-конференција претседателот на НДП, Весел Мемеди рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за локална самуправа, бидејќи ова министерство им […]