Ознака: најави раст

Економија Македонија

Министерката за финансии, Ангеловска најави раст на јавниот долг

Министерката за финансии Нина Ангеловска во гостувањето во емисијата „Економски магазин“ на “Алсат“ истакна дека јавниот долг за 2020 година е проектиран на 52,3 %, додека за 2019 година 51, […]