Ознака: најави

Македонија

Ако Стево загуби од Силјановска ќе организираме предвремени парламентарни избори, најави Заев

Премиерот Зоран Заев најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но дури по завршувањето на претседателските, одговарајќи на прашање во врска со претстојните претседателски избори. Ако […]