Ознака: најавуваното невреме

Вести Македонија

Најавуваното невреме стигна и во Скопје

Во Скопје започна невремето кое беше најавувано, и е проследено со пороен дожд и силен ветер. УХМР вчера најави дека доколку врнежите бидат интензивни, очекувана е појава на брзо истекување […]