Ознака: најавува повлекување

Вести Свет

Канцеларката се повлекува од функцијата?

Како што јавуваат светските медиуми Ангела Меркел најавила повлекување. Германската канцеларка им пренела на првите луѓе во нејзината Христијанско-демократска унија (ЦДУ) дека нема повторно да се кандидира за претседател на партијата […]