Ознака: најбогатиот човек

Занимливости

Илон Маск е најбогатиот човек на светот, го надмина и Џеф Безос

Илон Маск, најбогатиот човек на светот. Ваквата изјава која пред една година се чинеше невозможна, но стана веројатна и неизбежна откако акциите на компанијата „Тесла“ имаа се’ поголем раст. Оваа […]