Ознака: најбогати

Сцена

Топ 5 најбогати хип-хоп музичари

Погледнете ги најбогатите хип-хоп музичари кои го зголемуваат својот приход благодарение на други бизниси.    1. Андре (Др. Дре) младиот (110 милиони долари) Со 110 милиони пред оданочени заработки, Др. […]

Занимливости

Богатството на DJ Tiesto – причина за да станете дел од оваа професија

Доколку сеуште сте скептични кога би било во прашање дали DJ- ството  е сериозна работа која би ви овозможила некој сигурен приход и иднина, можеби како едно благо убедување би […]

Занимливости

„Форбс“: Најбогатиот човек во Африка е Нигериецот Алико Данготе

На овогодишната листа на 40 најбогати Африканци на американскиот магазин Форбс, на прво место е Нигериецот Алико Данготе чие богатство е проценето на 12 милијарди долари. Богатството на сопственикот на нигериската […]