Ознака: најбрзо што може

Вести Македонија

Премиерот Заев: Одиме на предвремени избори, најбрзо што може

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, откако државата не доби датум за влез во Европската Унија,  на денешната прес конференција најави предвремени парламентарни избори најбрзо што може. Нив, кажа утре ќе ги предложи […]