Ознака: најбрз можен

Балкан Вести

Скопје и Атина до 15 февруари да завршат со Преспанскиот договор, стои во писмото на Столтенберг

Според грчки “Катимерини“ во писмото напишано од Столтенберг е наведено дека НАТО очекува до 15 февруари македонскиот и грчкиот Парламент да ги завршат процедурите околу Договорот за името од Преспа,  порачувајќи дека […]