Ознака: највисока плата

Меѓународен фудбал

Меси е најплатениот фудбалер во 2020 година, и дали знаете колку заработи?

Капитенот на Барселона, Лионел Меси е најплатениот фудбалер во 2020 година, според списокот објавен од списанието Форбс. Реномирано списание проценило дека годишната плата на Меси во Каталонија е цели 126 милиони […]

Коментари

Кои се најплатените професии во Македонија?

Анализата која ја објави Капитал, открива што треба да работите за во Македонија да земате најголема плата. Вработените во правните и во сметководствените дејности земаат највисока плата во Македонија. Ова […]