Ознака: Најголема штета

Вести Свет

Ужасот во Италија, 26 загинати во поплавите

Италија завиена во црно од ужасот што го предизвикаа обилните дождови. Најголема штета претрпеле областите околу Венеција, каде поради одрони се отсечени села и патишта. Најмалку 17 лица загинаа во невремето кое […]