Ознака: најголем аеродрон

Вести Свет

Во понеделник се отвора најголемиот аеродром на светот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделник свечено ќе го отвори најголемиот аеродром на светот. Ова, воедно, е трет аеродром во Истанбул. Новиот аеродром е изграден на европската страна на градот, […]