Ознака: најголем бисер

Занимливости

ВИДЕО: Пронајден е најголемиот бисер на светот

Природата уште еднаш ни приреди неверојатно изненадување:Неверојатен бисер од 34 килограми е пронајден на Филипините, а неговата приказна е уште поневеројатна од самото откритие. Огромниот бисер всушност бил откриен во […]