Ознака: најдено во парк

Живот

Новороденче најдено во парк сместено на Клиниката за детски болести

Вчера со возило на Итна медицинска помош на Клиниката за детски болести донесено е новороденче најдено во скопската населба Топанско поле. Новороденчето го пронашол случаен минувач, а бебето било оставено во […]