Ознака: најден на улица

Црна хроника

Мртов маж најден на улица во Скопје

Во 15:00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат 60-годишниот Т.К. од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел […]

Живот

Огромен мртов питон најден на улица во Стојаково (ВИДЕО)

Вчера на излезот на село Стојаково била пронајдена огромна мртва змија, најверојатно е питон. „Змијата ја најдов мртва до нашиот имот. Ја забележавме со татко ми и направивме некоја фотографија […]