Ознака: најдобар

Останати спортови Спорт

Најдобрите на колена пред Македонецот: Павлов најдобар во карате Премиер лигата!

Македонскиот каратист Емил Павлов успеа да слави во финалето на силната Премиер лига во Москва, откако беше подобар со 3-1 од Ерај Самдан од Турција. Импресивно е тоа што на […]

Магазин

Во конкуренција од седум држави, македонскиот мед најдобар

На меѓународниот натпревар во Велико село, Србија, каде се оценуваше квалитетот на медот, четворица гевгелиски медари освоија пет златни медали во конкуренција на медари од седум држави со што се […]

Магазин

Најдобриот паметен телефон за 2019 година

Huawei P30 Pro беше избран за најдобар паметен телефон за 2019 година од Европската хардверска асоцијација. Фрагментот на Huawei беше рангиран на врвот во категоријата „Најдобар паметен телефон“ на овогодинешните […]

Филм

Комедијата „Во добро и зло“ прогласена за најдобар независен филм

Оригиналната комедија „Во добро и зло“ (оригиналниот наслов е „ Silver Linings Playbook“) доминираше на годинешново доделување на наградите на независните филмови Independent Spirit Awards, кое на плажата Санта Моника […]