Ознака: најдобро

Сцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија, беше составена од четири членови, […]

Занимливости

Швајцарскиот гриер прогласен за најдобро сирење на светот

Швајцарското сирење гриер е прогласено за најдобро сирење на светот. Победникот го изгласал рекорден број на учесници од 26 земји на Светскиот натпревар на сирења во американската сојузна држава Висконсин. […]