Ознака: најлошото

Балкан

Потоп во Далмација: Водата носеше се пред себе, а најлошото допрва доаѓа (ВИДЕО)

Силно невреме синоќа и во текот на ноќта ја погоди Далмација, а во некои подрачја падна екстремно количество на дожд. Врнежите, инаку биле изразено нерамномерно распоредени. Додека на поширокото сплитско […]