Ознака: најлошо облечени

Сцена

Тамара на петто место за најлошо облечени на Евровизија

Наградата „Барбара Декс“ која од 1997 година се „доделува“ за најлошо облечен претставник на „Евровизија“ и која минатата година ја доби Македонија и групата „Ај кју“, годинава му припадна на претставникот на […]

Сцена

Ова се најлошо облечените на Оскарите 2019- особено ќе се изненадите од една актерка

Вчера вечер на црвениот тепих продефилира холивудската елита. Меѓу нив имаше гламурозни и елегантни креации, но неизбежни се и модните катастрофи. Погледнете ги најлошо облечените на Оскарите 2019.