Ознака: најмалку седуммина

Вести Свет

Бројот на загинати во снежното невреме на Алпите се зголемува

Најмалку седуммина се загинати , а уште неколкумина се сметаат за исчезнати во снежното невреме што ги зафати Алпите. По силните врнежи од снег скијачите во Австрија , Германија и […]