Ознака: најмалку 45 загинати

Вести Свет

Во поплавите во Иран најмалку 45 загинати и илјадници евакуирани

Повеќе од 25.000 домови се уништени во поплавите во Иран, предизвикани од најголемите дождови кои се регистрирани во изминатата деценија објави иранска хуманитарна организација. Најмалку 45 лица загинале од 19 март […]