Ознака: најмалку 83 лица

Вести Свет

При потонување на траект во Ирак загинаа најмалку 83 лица

При вчерашното потонување на претоварен траект во реката Тигар во близина на Мосул загинале најмалку 83 луѓе, соопштија ирачките власти. На траектот имало повеќе од сто луѓе, меѓу кои жени и деца. Тие ја […]