Ознака: најмалку

Вести Свет

Во снежното невреме во САД најмалку петмина загинати

Снежното невреме што предизвика големи проблеми во средниот дел на САД се приближува кон Вашингтон. Невремето почна како силен дожд од Мексико, кој се претвори во снегжна вејавица  и зафати регион […]

Вести Свет

Во експлозијата во пекара во Париз најмалку 20 повредени 

Во експлозијата која се случи денес во пекара во Париз повредени се најмалку 20 луѓе, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата се случила заради истекување на гас. Портпаролката на полицијата на […]

Вести Свет

Во Индонезија во цунами загинаа најмалку 168 лица

Се претпоставува дека цунамито било предизвикано од ерупцијата на вулкан на остров во Индонезија. За сега има 168 загинати лица, околу 750 се повредени, а според тамошните власти 30 лица […]

Вести Свет

Во судири во Париз најмалку 65 повредени

На протестот на „жолтите елеци“ кој и денес се одржа во Париз поради зголемувањето на таксата за горивото дојде до судир помеѓу демонстрантите и полицијата. Првичните информации се дека се  повредени најмалку […]