Ознака: најмлада жртва

Црна хроника

Мајката на најмладата жртва на нападот во Манчестер е во кома и не знае за смртта на својата ќерка

Меѓу жртвите на терористичкиот напад во Манчестер е и осумгодишната Сафи Роуз Русос, чија мајка е тешко повредена.Таа се уште не знае дека нејзината ќерка загинала. Со нив на концертот […]