Ознака: најмногу дожд

Вести Македонија

Еве каде наврна најмногу дожд, а каде беше најстудено во Македонија

Најмногу дожд до седум часот утринава наврнал во Дојран – 16 литри на метар квадратен, а најмалку во Штип еден литар на метар квадратен. Според информациите од Управата за хидрометеоролошки […]