Ознака: најмоќна

Свет

По осми пат Меркел најмоќна жена во светот

Американскиот бизнис магазин “Форбс“ ја објави листата на сто најмоќни жени во светот за 2018. година. На првото место по осми пат е германската канцеларка Ангела Меркел. Иако според “Форбс“ поради […]