Ознака: најнизок пар на светот

Занимливости

Најнискиот пар на светот влезе во Гинисовата книга на рекорди

Брачниот пар Пауло Габриел да Силва Барос (31) и Катјуција Ли Хошино (21) се запишани во Гинисовата книга на рекорди како најнизок брачен пар на светот.Пауло е „висок“ 90,28 центиметри, […]