Ознака: најново од УХМР

Вести Македонија

Најново од УХМР: Температурата ќе ја надмине 40-ката

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време […]