Ознака: најнов филм

Магазин

„Нема време за умирање“: Погледнете го трејлерот за новиот „Џејмс Бонд“

Најновиот трејлер за „Нема време да умре“ (No time to die)е тука пред публиката и може да се опише со еден збор – експлозивен.  Во четвртокот, “Universal Pictures” го објави […]

Култура Македонија

Милчо Манчевски почна со снимање на „Врба“

По девет години пауза Милчо Манчевски повторно снима филм во Македонија. Се работи за шестиот долгометражен игран филм “Врба”, чие снимање почна денеска во близина на прилепското село Крушевица. “Врба“ е во […]