Ознака: најнов

Вести Свет

Најновиот сомнителен пакет испратен за Џо Бајден

Пакет наменет за поранешниот американски потпретседател Џо Бајден, сличен на експлозивните пакети кои се испратени до истакнати демократи, е откриен денес во поштенски објект во Далавер, изјави полициски претставник. ФБИ ја […]