Ознака: најрано

Македонија

Ќе донесе ли ЕУ нова бура на македонската политичка сцена?

Германската канцеларка Ангела Меркел се изјаснила негативно по желбата на Европската комисија за брзо давање датум за преговори на Северна Македонија за приклучување во Унијата, пишува весникот “Зиддојче цајтунг“, пренесува […]