Ознака: најсилниот супертајфун

Свет

Кон Кина се приближува најсилниот супертајфун во последните пет години, вклучен црвен аларм

Поради доаѓањето на супертајфунот Лекима, кој веќе предизвика хаос во воздушниот сообраќај над Тајван кинеските власти огласија црвен аларм за источниот дел на земјата, објави МИА. Тајфунот, би требало, утре да ја […]