Ознака: најскапи градови

Вести

Ова се топ 10 најскапи градови на светот

Сингапур четврта година по ред ја задржа позицијата на најскап град на светот, а по него следат Хонг Конг, Цирих, Токио и Осака, според полугодишното истражување на агенцијата Економист интелиџенс.Азиските […]