Ознака: најсочна пита

Кулинарство

Највкусната и најсочна пита со компири без кори: Јадење што ќе го обожавате!

Освен што е совршено мека и полна со вкусови, оваа пита неверојатно брзо се приготвува Состојки: 1 кг исчистен компир 2 црвени пиперки 2 зелени пиперчиња 6 страка млад кромид […]