Ознака: најстара жена

Живот

Најстарата личност на светот почина на 117 години

Нејзиното име е Чија Мијако и таа починала на 117-та годишна возраст. Ова го соопшти гувернерот на префектурата Канагава, јужно од Токио,каде што живеела Мијако, пренесува агенцијата АР. Мијако е […]