Ознака: најстара личност

Занимливости

Дина Манфредини (115) сега е најстарата жена на светот!

Жена од Ајова која има 115 години сега е најстарата личност на светот!  Гинисовата Книга на Рекорди објави на својот веб-сајт дека Дина Манфредини ја наследила титулата, откако Беси Купер […]