Ознака: најстар лек

Магазин

Лечи подобро од било кое апче! Ова е најстариот лек дури и за најтешки болести!

Ви претставуваме еден домашен рецепт кој со своите лековите својства успешно помага кај бројни болести. Состојки: 500 мл млеко со ниска масленост 2 лажички кафен шеќер 10 излупени и исечкани […]

Живот

ПОДОБРО И ОД ТАБЛЕТИ: Рецепт за најстариот лек против менструални болки

Менструалниот циклус кај жената постоел многу време пред лекарите да смислат лек за болката предизвикана од овој месечен период. Токму народната медицина била таа по која посегнувале жените. Ви претставуваме […]