Ознака: најстудено

Вести Македонија

Еве каде наврна најмногу дожд, а каде беше најстудено во Македонија

Најмногу дожд до седум часот утринава наврнал во Дојран – 16 литри на метар квадратен, а најмалку во Штип еден литар на метар квадратен. Според информациите од Управата за хидрометеоролошки […]

Вести Македонија

Многу студено, температурите до 21степен под нулата

Рекордно ниски температури за овој период се измерни ова ведро утро во Македонија. Во Берово се измерени – 21 степен, во Битола -20, во Маврово -18, а во Струмица – 17 степени. Според […]

Вести Македонија

Вонредна временска прогноза-Циклонот Давид ќе услови снежно невреме, предупредува Славчо Попоски

Силниот циклон ДАВИД кој во среда и во четврток ќе ја зафати нашата држава ќе услови ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи од снег кој понекаде на пониските места ќе ја зголемат снежната покривка […]