Ознака: најубави

Занимливости

Јапонец сака да тргне на пат околу светот за да ги фотографира најубавите жени

И додека повеќето луѓе би тргнале на пат околу светот за да запознаат нови култури и фотографираат пејсажи од кои на човек би му застанал здивот, јапонецот Кеи Акачу планира […]

Фото

Најсекси спортистки за 2012 – фото

2012 година помина во знакот на Олимписките игри, барем кога станува збор за спортот. Во таа чест, buzzfeed направи листа од најсекси спортистките за изминатата година. Се согласувате со листата? […]

Фото

Македонски убавици: Катерина Стојановска (фото)

Ви ја претставуваме македонската убавица Катерина Стојановска. Успешен македонски топ модел за чиј успеси надалеку се слуша. Катерина својата кариера ја започна во модна агенција, но нејзината убавина беше забележана […]